Travesti Partnerler İçin Makyaj Teknikleri

Fondöteninizi fırça ile uygularken, fırçayı en ucundan tutun. Bu şekilde fırça kontrolünüz azabilir belki ama size daha doğal bir bitiş sağlayacak olan yumuşak dokunuşları yapabilirsiniz.

Öneri: Hafif kapatıcılık istiyorsanız bir pompa, orta kapatıcılık istiyorsanız iki pompa likit fondöten kullanın.

Pudrayı düzensiz uygulamamak için…

Toz pudra yüzünüzdeki parlamayı dengeleyip, ışığı yansıtarak kusurlarınızı gizlemek için harikadır. Ama bu, pudrayı yüzünüzün her bölgesine uygulayacağınız anlamına gelmemeli. Büyük bir fırçayı T bölgenizi pudralamak için kullanın. Daha ayrıntılı çalışmak istiyorsanız; bir karıştırma fırçasıyla gözaltlarınıza, burnunuzun kenarlarına ve cildinizde pürüzsüz göstermek istediğiniz her bölgeye pudrayı uygulayın.

Çok fazla kapatıcı kullanmamak için…

Kapatıcıdan beklentimiz en az ürünle en çok kapatıcılığı elde etmektir. Gözaltlarınızın burnunuza yakın noktalarına kapatıcıyı ince katmanlar halinde parmağınızla dairesel hareketler yaparak uygulayın. Ardından bir kapatıcı fırçasıyla iyice dağıtın.

Makyaj fırçalarını iyice temizlemek için…

Fondöten ve eyeliner gibi kremsi ürünler fırçalarınızda birikebilir ve bu yüzden fırça temizleyiciler, şampuanlar fırçalarınızın tam temizliğini her zaman sağlayamayabilirler. Bunun yerine, waterproof makyaj temizleyicinizden elinizin içine birkaç damla damlatın, fırçadaki kalan boyaları inceltmek için fırçanızı bununla ovun ve durulayın. İstanbul travestileri ardından makyaj temizleyiciyi çıkarmak için fırçanızı yüz temizleyici jelle bir kere daha yıkayıp durulayın.

Öneri: Daha derin temizlik için fırçanızı ince dişli bir tarakla tarayın.

Pratik bir göz makyajı için…

Pratikte kullanılabilecek tüm göz makyajı ürünleri koyu renk bir eyeliner, doğal tonlarda bir far ve maskara içerir. Mükemmel göz üçlünüz, küçük siyah elbise gibi pek çok şekilde kullanılabilir. Mesela makyajınıza gece için kuyruklu eyeliner, köşeye dağıtılmış koyu renk bir far ve takma kirpik ekleyin. Temel üç malzemeyi elinizde tuttuğunuzda herhangi bir yer için hazırlanmanın çok kolay olacağını garanti ediyoruz.

Mükemmel kaşlara sahip olmak için…

Sarışın ya da kumral olsanız da kaşlarınızı gri-kahve tonuyla ve koyu kahvenin soğuk tonlarıyla doldurun. Kaşınızın tamamını açık tonla doldurmak için açılı eyeliner fırçası kullanın. Ardından koyu renkle seyrek kısımları doldurun ve kavisinizi belirginleştirin. Kaş jeli ya da şeffaf maskarayla kaşlarınızı tarayın, bu şekilde renkleri düzgünce dağıtmış da olacaksınız. Bu, koyu ten renkleri için de geçerli. Koyu renkle tüm kaşı koyulturken, açık renklerle daha soft bir görünüm ekleyebilirsiniz.

Göz içine kalem çekmek için…

Üst göz içine çizgi çekmek için gözkapağınızı garip şekiller sokmaya gerek yok. Alt kirpik dibine ve göz içine kalem uygulayın, ardından göz kırpın. Gözlerinizi sıkıca kapattığınızda gözlerinizdeki kalemin bir kısmı üste transfer olacaktır. Renge kesinlik katmak için tekrarlayın.

Allığı doğru uygulamak için…

Allık sizi daha canlı gösterebilir. Ankara travestileri gülümseyin ve ortaya çıkan elmacık kemiklerinize allığı, ufak bir fırçayla yuvarlak hareketlerle uygulayın. Temiz ve daha büyük bir fırçayla karıştırın ve rengi yumuşatın. Ama dikkatli olun: Saç çizgisine kadar yayılmış ya da elmacık kemiklerinin altına uygulanmış allık sizi 80’lerden fırlamış gibi gösterebilir.

Eyelinerı düzgün sürmek için…

Eyeliner çekmek makyaj söz konusu olduğunda en zor şeylerden biri. Daha kolay uygulama yapmak için elinizin pozisyonuna dikkat edin. Travesti elleriniz kalemi sıkıca sardıysa ne yaptığınızı göremeyeceksiniz. Bunun yerine eyeliner’ı imza atacak gibi tutun.

Parmaklarınız elegan görünmeli bu yüzden parmaklarınızı bükmeden uzun ve gergin tutun. Ardından aynaya baktığınızda elinizin yüzünüzün yanında olduğundan ve yansımanızı engellemediğinden emin olun. İyi açılmış ve uzun bir kalem kullanın ve kirpik dibinden çizin. Kalemi hafifçe değdirmek yerine bastırın ve öyle çekin, bu şekilde daha iyi bir kontrol sağlarsınız.

Dudak kalemini doğru renkte seçebilmek için…

Dudak kalemleri tüm makyaj sanatçılarının çantalarında önemli bir yer tutar ve sizinkinde de yer almalı. İhtiyaç duyacağınız üç tanesi:

1- Rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi. Kenarları belirginleştirin ya da daha fazla kalıcılık için rujunuzu uygulamadan önce tüm dudağınızı doldurun.

2- Dudak renginize uygun bir dudak kalemi. Daha dolgun dudaklar yaratmak için bu renk bir dudak kalemini dudak çizginizin biraz dışından kullanın.

3- Nude rujunuzdan bir ton koyu bir dudak kalemi. Nude rujlarınız ten renginizle aynı olabilir ve bu dudaklarınızın görünmez olmasına sebep olabilir. Ruj uygulamadan önce dudak kalemi kullanmak daha belirgin bir görünüm yaratırken, rujdan sonra dudak kalemi uygulamak daha yumuşak bir görünüm yaratır.

Leave a Reply