Travesti Partnerlerin Saç Boyama Yanlışları

Saç boyama ile ilgili yapılan hatalar ve saç boyamada dikkat edilmesi gerekenler.

Temizlik
Boyalar hem teninizi hem de giysilerinizi kirletir. İstenmeyen durumlardan kurtulmak için yüzünüze ve boynunuza uygulama öncesi her zaman kullandığınız bakım kremlerinden birini uygulayın, ellerinize mutlaka eldiven giyin ve giysilerinizi havlu ya da bir örtü ile kapatın.

Saç Kremi Kullanmak
Boyadan önce saç kremi ile saçları yıkamak ya da pek çok travesti partnerin yaptığı gibi saç boyasına saç kremi katmak, boyanın saça tutunmasını önemli ölçüde etkiler. Bu şekilde yapılan uygulamalarda boya akar ve uzun ömürlü olmaz.

Kirpik ve Kaşlar
Saç boyasının kirpik ve kaşlara uygulanması kaş ve kirpiklerde dökülme, göz bölgesinde ve gözlerde sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Kaç ve kirpiklerinizin rengi için farklı kozmetik ürünlerinden faydalanmalısınız.

Boyayı Saçta Uzun Süre Tutmak
Saç boyasından mümkün olduğunca iyi performans bekliyorsanız üreticinin süre ile ilgili talimatlarına harfiyen uyun. Belirtilenden daha uzun süre boyanın saçta tutulması hem renk tonunu hem de saçınızın sağlığını olumsuz etkiler.

Kepek Şampuanı
Saçlarınızı boyadıktan sonra kepek şampuanı kullanmanız boyanın özelliğini kaybetmesine neden olur. Boyalı saçlar mutlaka boyalı saçlara özel şampuanla yıkanmalıdır. Kepek sorununuz varsa kepeğe karşı etkili ve boyalı istanbul travestileri saçları için üretilmiş özel şampuanlardan almalısınız.

Boya Seçimi
Saç boyası ten renginizle, göz – kaş renginizle uyumlu olmalıdır. Doğal saç renginizden farklı bir boya kullanmak istiyorsanız bu uyuma dikkat etmelisiniz. Uyumsuz bir renkle asla daha güzel görünemezsiniz.

Ton Farkları
Saç boyasının kutusunda ya da boya katologlarında gördüğünüz renklerin saçınızda da birebir aynı tonda görünmesi mümkün değildir. Kullanılan ışık ve teknikler nedeniyle görseller ile saçınız arasında mutlaka ton farkı olacaktır.

Alerji Testi
Alerji testi uygulamadan boya uygulaması yapmayın. Üreticilerin kutu içeriğine yazmalarına rağmen alerji konusu genelde göz ardı edilen önemli bir konu. Peki bu testi nasıl yapmalıyız?

Basit : Uygulamadan bir iki gün önce bir miktar alkol ile kolunuzu ya da kulağınızın arka kısmında saçlarınızın başladığı yeri temizleyin. Boya karışımından küçük bir miktar hazırlayarak bu bölgeye sürün. 5 Dakika kadar bekleyerek temizleyin. 24 saat içinde bölgede kaşınma ya da dökülme olup olmadığını kontrol edin. Bu test ile alerji riskini en aza indirmeniz mümkündür.

Renk Değiştirme
Eğer saçınızın rengini değiştiriyorsanız, öncelikle alt taraflarda kalan küçük bir kısma uygulama yapmakta fayda vardır. Rengin dönüp dönmediği, tonunun dilediğiniz gibi olup olmadığını görmek için kısmi uygulama yapmak en doğru seçim olacaktır.

Leave a Reply