Kahverengi Gözlü Travestilere Makyaj Tüyoları

İşte kahverengi gözlülere 5 makyaj tüyosu…

KOBALT MAVİSİ

Makyaj uzmanı Emily Kate Warren “kahverengi, temel renklerin karışımından oluşan bir ton olduğu için birçok kullanım seçeneği vardır” diyor. Kahverengi gözlülere en yakışan rengi ise kobalt mavisi olarak vurguluyor. Warren, “bu elektrikli ton, kahverengi gözlü travesti de pop bir efekt yaratıyor. Bu kontrast benim çok hoşuma gidiyor” diyor.

MOR KİRPİKLER

Mor vurgular özellikle kahverengi ve ela gözlerle müthiş bir uyum içerisindedir. Zaten içinde birçok ton barındıran kahverengi gözler, yaratacağınız ufacık bir kontrast ile zaten çok dramatik bir görünüme sahip olacaktır. Warren da bu dramatizmi yaratmanın en etkili yollarından birinin mor maskaralarla sağlanabileceğini söylüyor.

ALTIN PARILTI

Altın parıltıları kulağa fazla iddialı gelebilir. Ama bu metalik farların farklı tonları olduğunu da hatırlatmamızda fayda var. Kahverengi gözlere en uyumlu altın tonları ise içinde hafif yeşil renk barındıranlardır. Makyaj uzmanı Warren “Yeşil efektler hem mat hem metalik farların birçoğunun içinde saklıdır ve kahverengi gözlülere çok yakışır” diyor ve en çok da içinde yeşil saklı olan altın ışıltısına sahip farları öneriyor.

BRONZ EFEKT

Makyaj uzmanı Emily Kate Warren bakır tonlarında göz farlarını da kahverengi ve ela gözlüler için tavsiye ediyor. Bu baskın rengi kemik ve açık gri gibi nötral tonlarla karıştırarak kullanmamamızı söylerken “Bronz tonlarındaki farlar gözleri aydınlatacak ve bronz parıltılar gözlerde farklı bir doku yaratacaktır” diyor.

LACİVERT EYELINER

Koyu mavi ve lacivert eyeliner ve göz kalemi özellikle gündüz makyajı için ideal. Kahverengi gözlerle dozunda bir kontrast yaratacak olan lacivert, kahverengi gözlüler için biçilmiş kaftan! Makyaj uzmanı Warren “Lacivert tonları kahverengi gözlü istanbul travestileri daha canlı gösterir. Üstelik bunu doğal bir görünümle taşıyarak! Örneğin siyah göz kalemiyle bu durum pek mümkün değildir” diyor.

Aydınlık Gözler İçin Makyaj Tüyosu

Yorgunluk, uykusuzluk ya da cilt yaşınızın büyük olması makyajınızı olumsuz yönde etkiler.Aydınlık bir yüze sahip olmak isteyen herkes bu minik makyaj tüyosuyla çok daha iyi görünecek, şüphesiz. İşte size aydınlık gözlere nasıl ulaşmanız gerektiğiyle ilgili basit bir yöntem…

Göz makyajında aydınlatıcı ve kapatıcı kullanımı
Göz makyajının vazgeçilmezi tabii ki kapatıcılar ve aydınlatıcılardır. Kapatıcı ve aydınlatıcılardan en iyi sonucu almak için cilt bakımınızı ihmal etmeyin.

Aydınlık gözler için makyaj tüyosu
Göz kreminizi sürdükten sonra cildinizin emmesini bekleyin ve daha sonra göz altı base’ı kullanın.Bu hem kapatıcının daha yoğun ve aydınlık durmasını sağlar, hem de göz altlarınıza mükemmel bir aydınlık verir.

Aydınlık gözler için makyaj tüyosu
Base kullandıktan sonra kapatıcıları fırça yardımı ile uygulayın. Böylece tüm göz altınıza eşit miktarda dağıtmış olursunuz. Ayrıca göz altı kapatıcınızı uygularken kabiliyetinize güveniyorsanız parmak uçlarınızı da kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızla göz altınıza minik minik dokunarak kapatıcıyı iyice yedirin.

Aydınlık gözler için makyaj tüyosu
Daha sonra aydınlatıcı kullanın. Bu aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza elmacık kemiklerinize doğru olan kısıma rahatça uygulayabilirsiniz. Ayrıca aydınlatıcıları yüzünüzde ön plana çıkartmak istediğiniz yerlere de sürebilirsiniz. Elmacık kemikleri, burun, göz altlarına hafif dokunuşlarla rötüş yapabilirsiniz.

Leave a Reply