Yumurta İle Saç Ve cilt Bakımı Yapan İstanbul Travestileri

Yenilen, içilen gıdalara dikkat etmek gerektiğini ifade eden Dr. Vildan Şengöz, kuruyemiş ve meyvelerle öğünleri zenginleştirmenin önemine değindi.  Şengöz, bir dermatoloğa danışmadan ya da mağazaya gidip krem almadan önce belli başlı düzenlemelerle problemin giderilebileceğine dikkat çekti.

Şengöz, “Su içmek çok önemli. Günde en az 8 bardak su içilmeli. Kahve, çay ve diğer meyve sularını buna dahil etmiyoruz. Suyu, yudum yudum bir dikişte olmayacak şekilde almak gerekiyor” diye konuştu.

Beslenmede mümkün olduğunca mevsim meyve ve sebzelerinin tüketilmesini öneren Şengöz, hormonsuz gıdaların tercih edilmesini istiyor.

ÜRÜN SEÇERKEN BUNLARA DİKKAT!
Hassas, yağlı, kuru, aknelenmeye meyilli ciltler için farklı ürün kullanılması gerektiğini ifade eden Şengöz, “Eczaneye ya da markete gidip herhangi bir ürün satın alındığında akneye meyilli ciltte tıkaçların oluşmasına, kuru ciltte gözeneklerin kapanıp kara noktaların oluşmasına neden olabiliriz. Özellikle atopit-dermatik dediğimiz hassas ciltlerde rastgele ürün kullanılması egzama dediğimiz yaralara, kaşıntılara, kızarıklıklara varacak şekilde kötü sonuçlara yol açabilir. Mümkün olduğunca hassas, kuru, yağlı cilt ibarelerine dikkat etmek gerekir” dedi.

Kullanılacak krem konusunda iyi bir bilgiye sahip olunmadığında bir dermatologa gidilmesini öneren Şengöz “Dermatoloji doktorları, sadece hastaları tedavi etmez. Aynı zamanda günlük hayatta kullanmamız gereken temizleyici ürünleri, tonikleri, kremleri sizin cildinize özel olacak şekilde düzenlemeyi de bilirler. Bu konuda destek almakta fayda vardır” tavsiyelerinde bulundu.

YUMURTA DEYİP GEÇMEYİN
Ceviz ve badem başta olmak üzere fındık, Antep fıstığı gibi gıdaların cildi beslediğini kaydeden Şengöz “Bu konuda çok sevdiğim bir gıda yumurtadır. Yumurtanın sarısı ve beyazı günde bir defayı geçmemek şartıyla cildin iyileşmesi, saçların güçlenmesi için önerdiğimiz gıdaların başında gelir. Çay, kahve tüketimine kışın dikkat etmek gerekiyor. Bunların idrar söktürücü etkisi olduğu için vücuttan sıvı kaybına neden oluyor. Bir bardak çay veya kahve içildiği zaman onu telafi etmek için 2 bardak su içilmesini tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Kışın bulunulan ortamların klima, soba, elektrikli cihazlarla ısıtıldığı için havada kuruma meydana geldiğine dikkat çeken Şengöz, nemi dengelemek için nem cihazı ya da soba veya kaloriferin üzerine konulacak ıslak bezin faydalı olduğunu kaydetti.

Şengöz, tahriş olmuş ciltler için kullanılan kremler konusunda, travesti partnerin cilt yapısının önemli olduğunu söyledi.

Kıvırcık Saçlı Travestiler İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlara sahip olan istanbul travestileri saçlarını yıkarken tam bir işkence çekerler. Kıvırcık saça sahip tüm travestiler bu durumdan muzdariptir, Çünkü saçlar aşırı karışıktır ve yıkaması oldukça güçtür. Kıvırcık saçlar yıkanırken saçın nemini korumak zorundadır ve iyice temizlendiğinden emin olmalıdır.

Kıvırcık saç nasıl yıkanır?

-Kıvırcık saça sahip ankara travestileri en çok dikkat etmeleri gereken saçları yıkarken sıcak sudan uzak durmalıdır. Saçlar dayanılabiliyorsa soğuk su ile en kötü ılık su ile saçları yıkamalıdır.

-Ilık veya soğuk su saçlarınızın kabarmasını, kopmasını ve elektriklenmesini engeller. Soğuk suyun sağlayacağı parlaklığı hiçbir ürün gerçekleştiremez.

-Saçınızı yıkadıktan sonra kıvırcık saçların kullanacağı kalın dişli taraklar tercih edilmelidir. Saç kalın dişli tarak ile daha kolay ve kırılmadan açılır.

-Saçınızı taradıktan sonra havlu ile sarın ve saçın nemini kurutma makinesi uygulayarak yok etmeyin. Bırakın kendi kendine saçınız kurusun.

-Kıvırcık saçlarınızın düğüm olmaması için yapacağınız ilk iş üşenmeden her gün yıkamaktır. Her gün yıkanan saçlar daha canlı ve sağlıklı görünür.

-Saçlarınıza uygun şampuan kullandıktan sonra kesinlikle saçlarınızı açıcı bir krem uygulamalısınız. Çünkü saç kremi saçınızdaki nemin artmasını sağlar.

-Kıvırcık saçlara sahip bayanlar düz ve ince telli saçlara oranla daha organik yani doğal içerikli ürünleri tercih etmelidirler. Kimyasal saç kremleri kıvırcık saçlara düşünemeyeceğiniz kadar zarar verecek, yıpratacak ve nem oranını azaltacaktır.

Leave a Reply